Takže… Tebe zajímá kdo jsme, co a proč děláme, nebo jak jsme se k tomuto vůbec dostali? Nebo Tě jen zajímá, kdo všechno je v tom namočen?

No… Jestli ano, tak jsi tu samozřejmě správně 🙂


Furrlounge slouží jako základna pro furries, kteří se chtějí bavit, hrát hry, scházet se v čajovnách, nebo navrhovat outingy a jiné akce. V současné době máme oficiálně 12 členů, přičemž každý má na starosti specifickou úlohu. Jsme nejen místem, ale zejména skupinou, která organizuje různé eventy 🙂

Organizace FL se prakticky skládá ze dvou částí:
1. Jádro
2. Externí členové a výpomoc
S oběma částmi se Tě pokusím seznámit níže, neměj obavy 🙂


Mnozí ani nedoufali, že náš projekt potká úspěch, ale nakonec jsme trochu refabrikovali priority a celou podstatu původního projektu, až se z původní FL stalo “centrum akcí”, namísto původního rezidenčního objektu… Ale co není, ještě stále může být… Jsi furrík? Chceš se bavit? Přidej se k nám 🙂 Nově jdeme s dobou, a začleňujeme se i do veřejného dění!

Občas přemýšlím o tom, kdy tahle šaškárna vlastně začala…

V době zhruba 5 let před Coronou, se začal rýsovat plán ohledně společného bydlení – Ne něco jako ubytovna, ani jako hotel nebo studentská kolej, ale standardní byt/dům, který by šel společnými silami vybudovat, a na který by se dalo snadno dosáhnout.
Myšlenka byla jednoduchá: Co největší luxus za co nejnižší výdaje.
S kvalitou ovšem roste cena, a ta je tak potřeba vykompenzovat kvantitou, jako rozumná volba se jevilo spolubydlení. V této době jsem již byl jednou nohou v komunitě zvané „Furries“, a postupně jsem měl možnost poznat většinu jejích členů. Vzhledem k tomu, že se už prakticky od dětství nedokážu držet stranou, a stále se zaměstnávám zbytečnostmi typu „výpomoc“ nebo „organizace“, jsem ani zde nezahálel, a skočil do toho po hlavě. S krátkou přestávkou mi tento postoj drží dodnes 🙂
Abych neminul téma – je to právě přesně ten důvod, proč FL není jen „objekt“, ale zejména organizace.


Zatím ještě nejsme oficiálně vedeným spolkem, což se může brzy změnit. Veškeré „citlivější“ záležitosti pro nás tak vykonávají oficiálně vedené spolky, které s danými věcmi již zkušenosti mají. Pokud spolek založíme, tato spolupráce bude pravděpodobně zachována. Momentálně máme dohodu s následujícími spolky a institucemi: Nadační fond Pes v Nouzi, Naděje pro čtyři packy, Westfield Chodov, Restaurace Šimanda, Deník Metro, Měsíčník Čtrnáctka, Centrum Černý Most, Thomayerova Nemocnice, Příběhy Zítřka, …?

Skákat do něčeho „po hlavě“ se vyplácí jen někdy, a většinou jen ve velmi specifických případech. Stále nejsme oficiálním spolkem, a ani se do toho upřímně nehrneme. Možná by to mělo své výhody, ale zamenalo by to řadu změn, a svým způsobem by nám to vzalo tu „svobodu“, kterou máme dnes. Prostě si zorganizujeme event bez nějakého papírování, a v případě potřeby nějakého oficiálního zastoupení se rádi externě domluvíme s oficiálními spolky, které disponují patřičným oprávněním…
Neříkám, že třeba za pár let nějaká „Furrlounge z.s.“ nebude existovat, ale se současnou nekonzistencí organizačního jádra je to zatím jen ve hvězdách…


Když už jsem Ti slíbil, že Tě s některými členy seznámím, tak se o to nějak ve stručnosti pokusím…

Organizační jádro FL

Celahir

Ahoj, už jsem se tu trochu představil v textu výše. Prakticky jsem zodpovědná osoba za založení celého FL, a jeho vedení. Ačkoli je to občas dost „na hlavu“, je důležité vše zvládnout tak, aby to fungovalo.
FL byla oficiálně založena 27.12.2016, ale k prvnímu oficiálnímu eventu došlo až první červencovou sobotu v roce 2019. Samozřejmě probíhaly i pokusy o zorganizování jiných eventů už od poloviny roku 2018, ale všechny skončily vesměs fiaskem. Ať už z důvodu špatného naplánování, komunikace, nebo nevhodné kombinace s fursuitery.

Krom organizování eventů svůj život trávím i prací, momentálně jako IT konzultant a integrační tester v oblasti informačních technologií.

Hotaru

Hotaru se k nám přidala prakticky chvíli po první Furdance konané v srpnu 2019, kam byla pozvána se sotva několikadenním předstihem jako DJ.
Nyní má na starosti technickou část, obzvláště pak audio techniku.
Od Stodoly 2020 je u nás jako Lead AV techniky.

Ratla

Tak dlouho jsme se míjeli, až jsme se jednoho dne dali dohromady. Konečně. Ačkoli tohle je trochu jiný příběh…

Ratla se do organizace dostala chvíli po prvním Chodovském outingu, a tuším, že to bylo nějak čistě náhodou. Před první furdance nám začala dělat design, a to jí zůstalo dodnes. Snad tedy jen s tím rozdílem, že se k nám přidalo několik dalších umělců, kteří pod vedením Ratly odvádějí solidní práci. A dokonce ve svém volném čase!

Vex

Vex u nás začal jako spotter na prvním Chodovském outingu. O půl roku později začal pomáhat po technické stránce, zpočátku jako kabelový specialista, od začátku roku 2020 jako DJ, a od poloviny toho samého roku jako světelný engineer.

Vexovou silnou stránkou je drobná elektronika, obzvláště RC modely, drony a 3D tisk.

Na Stodole 2021 má na starosti streamovací techniku.

Nori

Nebudu lhát – Bez tohoto tvora bychom byli občas solidně v háji…

Ahoj, jmenuji se Nori a s FL spolupracuji už zhruba 2 roky. Členem furry komunity už budu 4 roky, a za tu dobu jsem získala spoustu přátel. Mojí největší zálibou jsou zvířata, kterým se většinu svého volného času věnuji a ráda si o nich rozšiřuji vědomosti. Členy mojí domácnosti jsou momentálně osmáci degu, kterých mám 11, kočka Nala (křížená Mainská mývalí z útulku Naděje pro čtyři packy), fena Německého boxera Bonnie a fenka Německého ovčáka Haribell.

S FL spolupracuji moc ráda, a ráda se podílím na jejich akcích. Takže… doufám, že se na nějaké akci brzy potkáme! 😀

Zharyust

Zhary začínal jako spotter na prvním Chodovském outingu, poté jako člen ostrahy na srpnové furdance, kde se ovšem ukázalo, že toho zvládá podstatně víc, a že celkem obstojně zvládne řešit problémy. Proto byl o půl roku později na lednové furdance přítomen jako zástupce organizátora programové a netechnické části.

Na Stodole 2021 bude čestnou výpomocí u baru 🙂

Erik

Ahoj, jmenuju se Erik, a k FL jsem se připojil v roce 2020.

Na Stodole 2020 jsem se zúčastnil pouze jako obyčejný účastník, přičemž jsem zvítězil v FurrDance soutěži, do které tento rok nastupuji jako porotce. Zároveň jsem nabídl pomoc u registrací, které mám nyní s mým menším týmem na práci, plus zpracovávám některé maličkosti abych org teamu ulevil. Pokud mě uvidíte na jakékoliv akci, ať už ve fursuitu nebo v civilu (badge to jistí!), určitě se nebojte za mnou zastavit. Jsem extrovert a rád poznávám nové lidi, popřípadě vám rád s čímkoliv poradím!

Oydipus

No tak vás tu pěkně vítám. Říkejte mi Oydi. Popsal bych se tak, že jsem pro každou srandu, pokud tím někdo nějak netrpí. Nemám rád dramata, takže je prosím ke mě netahejte. Jinak si rád pokecám o čemkoliv. Jsem celkem klidný tvor a naštvat mě jde poměrně obtížně. Kdyžtak se mě ptejte na co chcete, alespoň pokecáme. A schovejte si maso, nebo vám ho zbaštím.

Jak jsem se k FL dostal? Poprvé jsem vypomáhal na Stodole 2020. Byl jsem tam jako člen security (pověřená osoba). Rozhodl jsem se, že to letos zkusím znovu. Celahira znám už nějakou dobu, on zase mě a víme co zvládneme. Tak se rozhodl si mě ke své skupině přidat. Snad to nepo… Nezmatlám x3

Cruso

Zdar všem, nějak v krátkosti bych se Vám mohl představit. Popsal bych se, jako upřímný, férový, zábavný, občas otravný a někdy i detailista. Máš-li nějaký problém se mnou, nebo s někým jiným, tak přijď, popovídáme si o tom. Vše se dá nějak řešit a najít nějaká ta střední cesta. Mějte se rádi.

Jak jsem se sem dostal? Původně se na mě podívali pohledem, jestli nechci dělat jen porotce na jednu soutěž, a náhodou z toho vznikl vlastní tříhodinový program s mým organizačním týmem.

Peezy

Ahoj, jmenuji se Peezy a po boku Celahira jako zástupce pracuji na vzniku dalšího FL eventu tak, aby se z myšlenek a představ stal skutečností. Když se Celi zasekne při řešení jednoho problému, nebo nestíhá řešit jiné věci apod., jsem tady abych mu s čímkoliv pomohl či vyřešil problém za něj, a byl tzv. druhé oči. Upřímně si tuto práci zatím užívám a ještě jsem nedostal žádný úkol jako přinést Celoušovi čaj, nebo aby se ze mě stala jeho stolička na nohy, takže pohodka. 🙂

Do FLka jsem dorazil teprve nedávno, ale mohu říct, že mám plno nápadů které bych si přál zrealizovat a zakomponovat do budoucích eventů.


Je nás víc…

Ale ostatní členy nejspíše potkáte na místě 🙂

Autor nepřímých textů, a textů v kurzívě: Celahir


Externí spolupráce a kontakty

DESIGN

RATLOVERA

51710ART

Spolupráce

Společenství Molechet